Oferta

 • Zajmujemy się kompleksową realizacją instalacji OZE:

 • pomp ciepła, fotowoltaiki, systemów rekuperacyjnych, klimatyzacji, kolektorów słonecznych.

 

 • Pompy ciepła

 • zyskują coraz większe zainteresowanie w nowoczesnym budownictwie, zwłaszcza energooszczędnym. Są bezobsługowe, zautomatyzowane i ekonomiczne w eksploatacji – dzięki czemu przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliw konwencjonalnych, a także do obniżenia kosztów ogrzewania budynków. Dotyczy to również budynków starzej generacji np. przy termomodernizacji.

 • Fotowoltaika  - elektrownie przydomowe

 • Instalacje odnawialnych źródeł energii zyskują w naszym kraju na popularności - szczególnie fotowoltaika. Słońce jest darmowym i niewyczerpalnym źródłem energii i nawet polski klimat pozwala na prawidłowe funkcjonowanie fotowoltaiki. Opinie na temat jej opłacalności są najlepszym dowodem na to, że system ten zyskał grono entuzjastów, którzy dzięki fotowoltaice znacznie obniżyli swoje rachunki za energię elektryczną lub całkowicie uniezależnili się od jej dostaw. Fotowoltaika jest instalacją całkowicie bezobsługową, co jeszcze bardziej przemawia za jej montażem.

  Za każdą oddaną do sieci 1 kWh inwestor może odebrać 0,8 kWh, jeżeli elektrownia słoneczna, którą posiada ma moc nie większą niż 10 kW. Powyżej tej mocy za każdą 1 kWh inwestor może odebrać 0,7 kWh. Na odbiór prądu ma on 365 dni, zatem odbiór energii nie zależy od roku kalendarzowego. 

 • Rekuperacja

 • Rekuperacja to energooszczędna wentylacja pomieszczeń: dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz i równocześnie wyciągnięcie powietrza zanieczyszczonego i zużytego, z wysoką zawartością dwutlenku węgla. Nawiewane powietrze jest przefiltrowane - pozbawione insektów, kurzu i większych zanieczyszczeń. Jednocześnie, w miesiącach, gdy w domu załącza się system grzewczy (w Polsce najczęściej od września do maja, czyli przez 9 miesięcy w roku) zaciągane z zewnątrz chłodniejsze powietrze jest ogrzewane od powietrza wyciąganego z pomieszczeń. Stąd odzysk ciepła z wentylacji i oszczędności na ogrzewaniu.

  Rekuperacja to jeden z najszybszych sposobów uzyskania niskich parametrów energochłonności budynku.

  Od metrażu domu, ilości i rodzaju pomieszczeń w głównej mierze zależy, jakiej mocy rekuperator powinien być zastosowany oraz jak długa i jak poprowadzona jest instalacja wentylacyjna (kanały/przewody wentylacyjne).

  Decydując się więc na konkretną firmę instalacyjną, warto jest zwrócić uwagę na doświadczenie i fachowość w zakresie montażu rekuperacji. 

 • Klimatyzacje

 • Instalacje grzewcze

Script logo